6 miejsc, które warto zobaczyć w Krakowie wiosną

25.01.2023

Kraków to jedno z najpopularniejszych miast w Polsce. Jest często wybierany przez studentów, ale również znajduje się wysoko na turystycznej mapie naszego kraju. Główną atrakcją dawnej stolicy jest oczywiście Zamek Królewski na Wawelu. Nie można być w Krakowie i nie zobaczyć Kościoła Mariackiego oraz Sukiennic. Są jednak w mieście miejsca, które mają większy urok wiosną, gdy natura budzi się do życia i nabiera kolorów. Są to często atrakcje rzadziej wybierane przez turystów, ale posiadające nieodparty urok i będziesz żałować, jeśli ich nie odwiedzisz. Poznaj miejsca, które warto zobaczyć w Krakowie podczas wiosny!

Co zobaczyć w Krakowie wiosną? Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania

Kraków wiosną ma swoją magię, zwłaszcza jeśli wiesz, gdzie szukać. Przedstawiamy najpiękniejsze miejsca w mieście, które koniecznie musisz zobaczyć.

Ogród botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ogród można zwiedzać przez cały rok. Jeśli tylko masz możliwość, polecamy zobaczyć go o każdej porze roku. Jednak wiosna to jedna z najlepszych okazji, aby zobaczyć jak natura budzi się do życia. Chociaż miejsce to znajduje się w centrum Krakowa, to spacerując wytyczonymi uliczkami poczujesz się jak w innym świecie, oddalisz od zgiełku i zrelaksujesz w otoczeniu bujnej roślinności.

Park im. Henryka Jordana

Park powstał w 1887 roku na terenie krajowej wystawy przemysłowo-rolniczej. Zasadzono wówczas 24 000 drzew. Kilka lat temu przeszedł rewitalizację i dzisiaj chętnie odwiedzają go zarówno starsi, jak i młodsi. Na jego terenie znajdują się liczne atrakcje dla miłośników aktywności fizycznej, m.in. bieżnie, korty, boiska sportowe. Dzieci mogą bawić się na placach zabaw lub zażyć ochłody na placu wodnym.

Łąki Nowohuckie

Miejsce znajdujące się na obrzeżach Krakowa, na terenie Nowej Huty. Bardzo często można tam spotkać rowerzystów, biegaczy lub rolkarzy. Jest to również doskonałe miejsce na spacer z psami. Łąki Nowohuckie to ostoja ptactwa, na ich terenie można spotkać wiele ciekawych gatunków. Przechadzka po wyznaczonej trasie zapewni Ci sporo ruchu oraz możliwość odetchnięcia od zgiełku ulicy.

Lasek Mogilski

Kolejne ustronne miejsce na terenie Nowej Huty. Ma powierzchnię 24 ha, porośniętą głównie wiązem, dębem i jesionem. W 1970 roku na jego terenie wybudowano alejki asfaltowe oraz szutrowe ścieżki spacerowe. Spacerując po lasku możesz zobaczyć ruiny amfiteatru oraz kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to świetne miejsce do wypatrywania ptaków, gdyż stwierdzono tam występowanie 40 gatunków.

Krakowskie ZOO i Las Wolski

Jeśli wiosna w Krakowie nastała, to idealny moment, aby odwiedzić ZOO. Nie dokuczają wtedy wysokie temperatury, więc nie zmęczysz się podczas oglądania ok. 260 gatunków zwierząt. Jest to popularny punkt na turystycznej mapie miasta. Aby zobaczyć wszystkie zwierzęta, potrzebujesz 2-3 godzin, jednak od Ciebie zależy, jak długo będziesz spacerował. Wychodząc z ZOO, możesz przejść się urokliwym Lasem Wolskim. Na jego terenie znajduje się, m.in. Kopiec Piłsudskiego, czyli najwyższy punkt Krakowa; Klasztor Kamedułów; winnica oraz zamek na skale.

Bagry

Miejsce uwielbiane latem, oblegane przez miłośników kąpieli, opalania oraz ruchu. Wiosną jest tutaj znacznie spokojniej. Po zalewie pływają kaczki i łabędzie. Można skorzystać z siłowni plenerowej oraz leżaków. Na Bagrach stoją foodtrucki, więc możesz się pożywić w pięknych okolicznościach przyrody. Jest wiosna w Krakowie, co zobaczyć już wiesz, więc wybierz się na samotny spacer lub zabierz ze sobą bliskich i ciesz się budzącą się do życia naturą.