Chrzciny i komunie w restauracji hotelowej dlaczego warto wybrac przyjecie w prywatnej sali

04.04.2023

Chrzest Święty to bardzo podniosłe wydarzenie w życiu całej rodziny. W chrześcijaństwie jest to obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, obdarzenia łaską. Jest to pierwszy i jeden z najważniejszych sakramentów świętych, czyniący nas członkami Kościoła. Daje nam on prawo do przystąpienia do kolejnych sakramentów. Pierwsza Komunia Święta to kolejne niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego katolika, zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Ten dzień obchodzony jest bardzo uroczyście, a przygotowania do święta zaczynają się na kilka miesięcy przed jego obchodami. Dzieci uczą się modlitw, przykazań oraz formuły spowiedzi świętej. Ćwiczą wchodzenie do kościoła, a niektórzy opanowują tekst, który będą wygłaszać przed zgromadzonymi na Mszy Świętej osobami. Odpowiednio wcześnie trzeba zamówić odświętne szaty, kupić eleganckie buty, a dla dziewczynki wybrać wianek. Przygotowania mają również drugą stronę, o której dzieci nie myślą, ale często spędzona ona sen z powiek rodzicom. Kogo zaprosić na uroczysty obiad? Gdzie zorganizować przyjęcie dla gości? Co przygotować do jedzenia? Oczywiście każda opcja ma swoje plusy i minusy, jednak dzisiaj chcielibyśmy przedstawić, dlaczego warto zorganizować komunię lub chrzciny w restauracji hotelowej.

Chrzciny i komunie w restauracji hotelu w Krakowie

Przed zbliżającym się świętem musisz zdecydować, czy chcesz przyjąć gości we własnym domu, czy też wynajmiesz prywatną salę w restauracji. Z pewnością wygodniejszą opcją jest rezerwacja stolików w restauracji. Dlaczego? Przede wszystkim jeśli zorganizujesz chrzciny lub komunie w restauracji hotelu, nie będziesz musiała zaprzątać sobie głowy sprzątaniem. Wiele osób poświęca dużo czasu na porządki, chcąc dobrze zaprezentować się przed gośćmi. Rezerwując stoliku w restauracji, nie musisz odkurzać w pocie czoła, a możesz te cenne godziny poświęcić na rozmowę z dzieckiem, które może się stresować zbliżającą się Eucharystią lub przespacerować się z mężem i maleństwem, aby wyciszyć się przed nadchodzącą uroczystością. Znasz ten moment, w którym ostatni goście wychodzą z przyjęcia, a Ty zostajesz w domu i zmęczonym wzrokiem patrzysz na piętrzące się wszędzie brudne naczynia? Jeśli zorganizujesz rodzinny obiad w restauracji, nie będziesz musiała sprzątać również po imprezie. Zamiast zakasywać rękawy do mycia talerzy, spokojnie utulisz swoje dziecko do snu.

Na co zwrócić uwagę organizując komunię w hotelu?

Organizując przyjęcie po uroczystej Mszy Świętej w restauracji, nie zaprzątasz sobie głowy planowaniem posiłków i zakupów, nie stresujesz się czy nie rozgotujesz ziemniaków lub czy dobrze doprawisz zupę. Zamiast stać w kuchni, będziesz mogła cieszyć się rozmową z bliskimi przy stole. Profesjonalni kucharze przygotują za Ciebie smakowity obiad i deser, dopasują menu do Twoich potrzeb i preferencji gości, np. uwzględniając wegetarian. Dlaczego zamiast zwykłej restauracji warto wybrać tę hotelową? Może się zdarzyć, że niektórzy z Twoich gości nie są miejscowi, będą musieli pokonać kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów, żeby wziąć udział w tym ważnym dla Twojej rodziny dniu. Jeśli zorganizujesz komunię lub chrzciny w restauracji hotelowej w Krakowie, to goście, którzy dojeżdżają, mogą zarezerwować sobie pokój w tym samym hotelu. Po zakończonym przyjęciu nie muszą wracać wracać przez wiele godzin do domu lub jeździć po mieście do hotelu, stojąc w korkach lub szukając miejsca parkingowego. Jest to wygodna opcja zwłaszcza dla starszych lub schorowanych osób, które docenią, że mogą się od razu położyć do łóżka i zregenerować siły. W naszej hotelowej restauracji zapewniamy kameralną, ciepłą atmosferę w prywatnej sali, smakowite menu oraz bogate zaplecze w postaci wysokiej jakości pokoi hotelowych. Zapraszamy do organizacji rodzinnych uroczystości w naszym hotelu. w hotelu w Ascot Premium - zarezerwuj już teraz!