Co robić w Krakowie kiedy pada deszcz?

05.07.2022

Zaplanowaliście weekend w Krakowie, aż tu nagle po przyjeździe przywitał Was deszcz? Nic nie szkodzi! Kraków to miejsce, w którym nie da się nudzić i to niezależnie od pogody czy pory roku. Poznaj kilka sprawdzonych miejscówek, w których warto spędzić miło czas podczas weekendu w Krakowie, nawet gdy pada deszcz.

Co robić w Krakowie, kiedy pada? 6 sprawdzonych miejsc

Główny Rynek, ale trochę inaczej

Krakowski rynek to przepiękne miejsce, ale gdy nie masz ochoty na spacer w deszczu, to możesz znaleźć ciekawą alternatywę. Pod płytą Głównego Rynku znajduje się warte uwagi muzeum. Koniecznie udaj się tam, aby odbyć niesamowitą wędrówkę po historii krakowskiego rynku i jeszcze bardziej zrozumieć dawne życie krakowian.

Odkryj Kopalnię Soli

Ciekawym pomysłem na wypadek deszczu w Krakowie jest Kopalnia Soli. Wieliczka znajduje się ok. 16 km od Krakowa i bez problemu dojedziesz tam autobusem, pociągiem czy samochodem. Zdecydowanie to miejsce, które warto odwiedzić i spędzić tam długie godziny. Zachwycisz się tym klimatem, a dla miłośników ekstremalnych przeżyć świetnie sprawdzi się specjalna górnicza trasa turystyczna. Kopalnia Soli w Wieliczce to ponad 300 kilometrów, więc zdecydowanie jest co zwiedzać.

W trakcie deszczu postaw na wodę!

Świetnym miejscem na wypoczynek w Krakowie jest Park Wodny. Możesz tam zabrać całą rodzinę lub przyjaciół i wyśmienicie spędzić nawet najbardziej deszczowy dzień. W środku znajdziesz aż 8 zjeżdżalni, brodziki dla dzieci, jacuzzi, saunarium i wiele basenów, w których na pewno spędzisz miło i aktywnie czas. Niezależnie od pory roku i pogody za oknem warto się tam wybrać.

Fabryka Schindlera

Dla miłośników muzeum i historii świetnym pomysłem będzie też dawna Fabryka Schindlera. Znajdziesz tam wystawy, gromadzące całą masę ubrań, samochodów i rekwizytów z okresu drugiej wojny światowej. Najlepiej zdecyduj się na oprowadzanie po tym miejscu z przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej także o samej postaci Schindlera.

Zwiedzanie Wawelu

Nie zapomnij o tym, że Wawel możesz zwiedzać nawet wtedy, gdy za oknem pada deszcz czy śnieg. Każda pogoda jest dobra, aby chłonąć klimat tego miejsca. Nie spiesz się, Wawel wymaga czasu, ale też jest naprawdę wart uwagi. Koniecznie nie możesz pominąć takich miejsc, jak komnaty królewskie, sala senatorska, jama smoka wawelskiego czy lokalizacji, które pozwolą Ci wcielić się w obrońcę zamku. Zdecydowanie jest tutaj co zwiedzać. Być może w międzyczasie zaświeci słońce, a Ty będziesz mógł podziwiać też Wawel z zewnątrz. Nie zapomnij wtedy też o olśniewających ogrodach!

Zagraj w gry w krakowskich barach

Wśród ważnych miejsc w Krakowie, gdzie warto zajrzeć, są na pewno puby i bary. Kiedy pada deszcz koniecznie odwiedź Cybermachiny lub pub Hex. Z jednej strony miło spędzisz tam piątkowy czy sobotni wieczór przy piwie, czy innych rozgrzewających trunkach. Jednak to nie wszystko. To także miejsce, gdzie odpoczniesz. W Heksie możesz wypożyczyć grę planszową i w gronie przyjaciół rozpocząć potyczkę. Z kolei Cybermachiny to znany w Krakowie i nie tylko bar dla geeków, a dokładnie dla wielbicieli gier komputerowych. Znajduje się on obok Małego Rynku. W takim miejscu możesz zanurzyć się nie tylko w nowych grach, ale też wypróbować swoich sił w kultowych grach komputerowych. Dowiedz się również, gdzie pojechać na rowerze w Krakowie!