Igrzyska Europejskie w Krakowie 2023 – gdzie się zatrzymać?

14.04.2023

Zbliża się trzecia edycja Igrzysk Europejskich. Podobnie jak Igrzyska Olimpijskie, odbywają się one co cztery lata. Powstały one na wzór zawodów organizowanych w Azji, Afryce oraz Panameryce. W tym roku gospodarzem igrzysk jest Polska. Głównym organizatorem jest miasto Kraków, ale sportowcy będą również rywalizować na obiektach w Zakopanem, Tarnowie i Krynicy Zdrój. Zawody odbywać się będą w dniach 21.06 – 2.07. Zaplanowanych jest 237 konkurencji w 28 dyscyplinach, m.in. ze sportów olimpijskich: pływanie artystyczne, sprint kajakowy, szermierka, boks, judo, kolarstwo górskie, pięciobój nowoczesny, lekkoatletyka oraz ze sportów nieolimpijskich: skoki narciarskie na igielicie, piłka ręczna plażowa, karate, piłka nożna plażowa. Około 7000 zawodników z 50 krajów będzie walczyć o najwyższe stopnie podium, jednocześnie promując zdrowy tryb życia, grę fair play oraz przyjaźń między narodami. Jeżeli planujesz przyjazd na Igrzyska Europejskie do Krakowakoniecznie zarezerwuj spanie w dobrze położonym hotelu. Jaki nocleg wybrać? Czym kierować się podczas dokonywania rezerwacji?

Igrzyska Europejskie w Krakowie – jaki hotel wybrać?

Zastanawiasz się jaki hotel wybrać na Igrzyska Europejskie w Krakowie? Zastanów się co jest dla Ciebie ważne, dobierz nocleg pod swoje preferencje, abyś podczas pobytu mógł się zrelaksować, odpocząć i zebrać energię na kolejny intensywny dzień pełen wrażeń. Wybierając hotel zwróć uwagę na jego lokalizację. Jeśli zdecydujesz się na nocleg na obrzeżach miasta, będziesz miał większy spokój i szybciej wyjedziesz własnym samochodem z Krakowa. Niestety wiąże się to z tym, że wszędzie będziesz mieć daleko. Hotel blisko centrum daje Ci więcej możliwości. Dobra komunikacja ułatwi Ci podróż z jednego punktu do drugiego, a w wiele miejsc dotrzesz na nogach. Oprócz zawodów sportowych związanych z Igrzyskami Europejskimi, możesz wybrać się na zwiedzanie jednego z najpopularniejszych miast w Polsce. W pobliżu samego rynku masz wiele atrakcji, np. Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel, podziemia rynku. Nasz hotel Ascot Premium znajduje się niedaleko Rynku Głównego – masz zatem blisko do najważniejszych zabytków i wielu restauracji oferujących dania z różnych stron świata.

Jaki hotel na Igrzyska Europejskie w Krakowie wybrać?

Nie jesteś pewien, o której godzinie pojawisz się w Krakowie? Wybierz hotel z całodobową recepcją. Dzięki temu zameldujesz się w pokoju o dowolnej porze i nie musisz dopasowywać swojej podróży do godzin pracy recepcji. Całodobowa obsługa to znak, że hotel dba o swoich gości. Przez 24h na dobę masz zapewnione wsparcie i pomoc, zawsze możesz zgłosić jakiś problem lub poprosić o poradę i wskazówki jak poruszać się po mieście. Kolejnym ważnym aspektem, który wpływa na jakość pobytu w hotelu, jest możliwość spożycia posiłków na miejscu, zwłaszcza śniadania. Hotel z restauracją to świetny wybór dla osób, które chcą wstać rano ze spokojną głową i nie tracić czasu na poszukiwanie baru lub sklepu. Pożywne śniadanie jest szczególnie ważne, gdy w planach jest intensywny dzień, np. zwiedzanie lub dopingowanie podczas rozgrywek Igrzysk Europejskich. Smaczny i świeży posiłek da Ci siłę i energię na długie godziny. Wieczorem możesz usiąść w hotelowym barze i zrelaksować się przy drinku. Wybierz hotel, który zapewni Ci wszystkie potrzebne udogodnienia, np. darmowe wifi lub sejf w pokoju. Jeśli nie chcesz wchodzić z ciężkimi bagażami po schodach lub masz problemy z poruszaniem się, upewnij się, że wybrany hotel posiada windę. Skoro wiesz już na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu, to życzymy udanego dopingowania sportowców w czasie Igrzysk Europejskich! Wynajmij nasze pokoje jeszcze przed Igrzyskami: