Letnie festiwale w Krakowie gdzie warto się wybrać?

12.04.2023

Kraków to miasto pełne możliwości. Oferuje bardzo dużą ilość zabytków oraz atrakcji turystycznych, które co roku przyciągają rzesze turystów z Polski oraz całego świata. Dawna stolica jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w uznaniu wysokich wartości historycznych, architektonicznych i kulturalnych. Będąc w mieście można spędzić wiele godzin na spacerowaniu po klimatycznych uliczkach, oglądaniu dobrze zachowanych zabytków i podziwianiu cennych eksponatów w jednym z wielu muzeów. To również miejsce przyciągające m.in. ciekawymi restauracjami, popularnymi escape roomami i kameralnymi kinami, dużym ZOO, atrakcyjnymi trasami rowerowymi i spacerowymi. 

To jeszcze nie koniec, gdyż dużą popularnością cieszą się letnie festiwale. Kraków co roku kusi bogatym programem, podczas których można napawać się kulturą, słuchając świetnych koncertów lub oglądając najlepsze światowe produkcje filmowe. 

Festiwale i koncerty letnie w Krakowie – na co warto się wybrać?

Nie tak dawno zakończyła się kolejna edycja OFF Camera, a już można planować następny wyjazd na jeden z wielu organizowanych przez miasto koncertów lub festiwali. Jak wygląda harmonogram imprez na wakacje 2023? Jakie festiwale i koncerty w Krakowie przyciągną tłumy? 

Wielbiciele mocnego brzmienia mogą szykować się na Rockowizna Festiwal Kraków, który łączy pokolenia. Na scenie pojawią się legendy polskiego rocka, które zabiorą nas w sentymentalną podróż do przeszłości oraz zaprezentują bardziej współczesne brzmienie. W dniach 25-26 sierpnia na scenie plenerowej przy Tauron Arenie zagrają Big Cyc, T. Love, Kult i Happysad oraz Sztywny Pal Azji, Łydka Grubasa, Blenders, Organek, Pull The Wire, Zenek Kupatasa, Mery Spolsky i Nocny Kochanek. Ciesz się dobrą muzyką w atrakcyjnym otoczeniu, korzystając ze smakowitej foodtruckowej oferty gastronomicznej. 

Dlaczego warto wybrać się na festiwale do Krakowa?

Letnie koncerty w Krakowie to okazja do usłyszenia na żywo największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Jednym z najpopularniejszych festiwali muzycznych są Letnie Brzmienia, organizowane po to, aby dostarczać niesamowitych muzycznych emocji bez konieczności odbywania długiej podróży. Na scenie w Centrum Sportu Parkowa pojawi się Monika Brodka, Kasia Nosowska, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Vito Bambino, Margaret, Bovska, Kacperczyk, Zalia, Ignacy, Jucho, Ars Latrans Orchestra oraz międzypokoleniowy projekt Babie Lato, nad którym opiekę w tym roku objęła Natalia Kukulska. 

Jeśli uwielbiasz filmy oraz muzykę, to z pewnością zachwyci Cię 16. Festiwal Muzyki Filmowej z tematem Out of Space. Odbędzie się w dniach 23-30 maja i będzie można na nim usłyszeć największe hity z takich filmów jak „Avatar: Istota wody”, „Solaris” czy „E. T.”. Możesz wybrać się w daleką podróż dzięki oscarowym utworom Hansa Zimmera i Jana A. P. Kaczmarka oraz najciekawszym muzycznym nowościom z naszego kraju. W ramach cyklu FMF4Kids w niedzielę 28 maja odbędzie się projekcja całego filmu „E.T.” z muzyką na żywo. To niesamowite doświadczenie i zupełnie inny odbiór uwielbianej produkcji. 

Dla osób, które pragną spojrzeć na świat przez różowe okulary i poczuć niebywałą energię, Kraków przygotował Festiwal Kolorów. Jest to najbardziej kolorowa impreza i jednocześnie jedyny tego typu darmowy festiwal w Polsce. Co godzinę kolorowy pył roznosi się nad głowami publiczności, sprawiając frajdę osobom w każdym wieku. To kilka godzin śpiewania, tańczenia i zabawy przy dobrej, energetyzującej muzyce. Wnieś do swojego życia trochę koloru już w niedzielę 18 czerwca!

 

Letnie festiwale w Krakowie to nie tylko dobra muzyka, ale również przepyszne jedzenie. Co roku w sierpniu organizowany jest Festiwal Pierogów, który przyciąga miłośników smakowitej polskiej kuchni. To zdecydowanie najsmaczniejsze letnie wydarzenie na terenie miasta! Rzesze fanów ściągają na Mały Rynek, aby spróbować nie tylko tradycyjnych pierogów ruskich, z kapustą, mięsem bądź grzybami, ale również takich rarytasów jak pierogi z bobem, kurkami, mięsem z kaczki lub sarny, w klasycznym cieście lub razowym bądź ze szpinakiem. Mnogość smaków zachwyca. 

Zarezerwuj pokój w naszym hotelu na jeden z wielu ciekawych krakowskich festiwali. Ciesz się niezapomnianymi emocjami, a przy okazji zobacz jedno z najbardziej kultowych miast w Polsce.