Miejsca na sesje ślubną w Małopolską

02.07.2023

Wybór odpowiedniego miejsca na sesję ślubną ma ogromne znaczenie. W końcu te fotografie będą Ci towarzyszyły przez całe życie. Poza tym lokalizacja powinna być dostosowana do charakterów, zainteresowań czy po prostu upodobań Państwa Młodych. Dzięki temu każde zdjęcie będzie pełne miłości i szczęścia. Dlatego poznaj najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną w Małopolsce!

6 miejsc na zdjęcia ślubne w Małopolsce

Pałac Goetza w Brzesku

Szukasz eleganckiej, luksusowej, a przy tym bardzo klimatycznej scenerii? Pałac Goetza w Brzesku z pewnością Ci to zapewni. W końcu to miejsce jest pełne magii, a kolory ścian, drewniane elementy i zabytkowe dekoracje dodają mu jeszcze więcej charakteru, który będzie się doskonale prezentować na zdjęciach. Tym bardziej że fotograf z łatwością znajdzie tam naprawdę cudowne zakątki, a Państwo Młodzi mogą tam odgrywać wiele ciekawych ról.

Zakrzówek, czyli zalew w Krakowie

Nie musisz wyjeżdżać nad morze, żeby cieszyć się cudowną sesją ślubną na plaży, a do tego w otoczeniu wody i lasów. Z tym zadaniem doskonale poradzi sobie Zakrzówek, czyli zalew znajdujący się w Krakowie. Otoczenie tego miejsca jest spokojne i pełne harmonii – z pewnością ten klimat będzie można wyczuć na fotografiach. Zwróć również uwagę na to, że taka sesja doskonale sprawdzi się nie tylko latem, ale również zimą, gdy woda będzie nieco zamrożona, a plażę pokryje delikatny szron.

Krakowski rynek

Prawdziwa klasyka i synonim elegancji – chodzi tu oczywiście o krakowski rynek. To bardzo popularna lokalizacja przede wszystkim ze względu na piękną architekturę, przez którą przedzierać się może zachodzące lub wschodzące słońce. Poza tym takie zdjęcia są wyjątkowo klimatyczne, a przy tym mają w sobie nieco intymny charakter. Na rynku fotograf ma też do dyspozycji wiele lokalizacji, dzięki czemu każde zdjęcie zyska oryginalny wygląd, a do tego fotografie będą maksymalnie dopasowane do usposobienia Młodej Pary.

Kazimierz

Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną w Małopolsce nie byłyby pełne bez Kazimierza. W końcu to jedna z najbardziej zaskakujących dzielnic Krakowa. Znajdziesz tam prawdziwe perełki architektoniczne, cudowne bramy, a także efektowne murale i nowoczesne budynki. Sprawia to, że fotografie ślubne mogą stać jeszcze bardziej dynamiczne, pełne życia, a przede wszystkim unikatowe. Wiele młodych małżeństw zachwyci się tym efektem.

Ogród lawendowy w Proszowicach

Chcesz poczuć się niczym w Prowansji? Nie musisz wyjeżdżać do Francji, żeby cieszyć się otoczeniem lawendy, która nada każdej ślubnej fotografii prawdziwie romantycznego charakteru. W końcu w Proszowicach znajduje się pole lawendy, otoczone urokliwym ścieżkami i lasami. Dzięki temu plener jest bardzo naturalny, a do tego po prostu niezwykły. Pamiętaj tylko o tym, że lawenda kwitnie jedynie przez miesiąc – od połowy czerwca do połowy lipca. Dlatego tylko wtedy możesz cieszyć się tą piękną scenerią.

Szlak Orlich Gniazd

Efektowne ruiny, wzniesienia oraz ogromna przestrzeń – z pewnością Szlak Orlich Gniazd to jedne z najpiękniejszych miejsc na sesję ślubną w Małopolsce. Tym bardziej że takie fotografie mogą mieć tak różny charakter. Z jednej strony będą tajemnicze, a z drugiej bardzo romantyczne. Poza tym fotograf ma do wyboru całkiem sporo wspaniałych lokalizacji np. Ojcowski Park Narodowy lub Pustynię Błędowską. Dzięki temu znalezienie regionu dopasowanego do Młodej Pary będzie naprawdę proste, a efekt wręcz zniewalający.