Wynajem samochodu w podróży - o czym pamiętać?

14.03.2023

Wynajem samochodu w podróży to przepis na swobodne poruszanie się podczas wyjazdu bez martwienia się o to, gdzie zostawić auto po skończonej trasie. Czy to na wakacje, czy na podróż służbową, wynajem auta może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Często pojawia się jednak pytanie - jak właściwie wynająć samochód, od czego zacząć, jak przebiega cały proces? I w jakich miejscach w poszczególnych miastach można wynająć samochód? Tu przyjrzymy się wynajmowi samochodu w Krakowie

Wynajem samochodu w Krakowie. Gdzie znajdziesz punkty wynajmu?

W Krakowie najwięcej punktów wynajmu znajduje się w pobliżu lotniska, a więc właściwie pod miastem, czyli w Balicach. To idealne rozwiązanie, jeśli przylatujesz do Krakowa samolotem i potrzebujesz od razu przesiąść się na samochód. Jakie marki znajdziesz na lotnisku?

 Avis +48 22 572 65 20

 Budget +48 22 113 91 10

 Carnet +48 601 803 803

 Europcar +48 12 257 79 00

 Global Rent-a-Car +48 517 299 495

 Hertz +48 12 285 50 54

 Enterprise Rent A Car +48 505 761 461

 Panek +48 509 811 211

 SIXT +48 661 999 175

 Kaizen Fleet +48 76 727 99 99

 CarFree +48 794 500 550

 

A co z wynajmem samochodu w Krakowie poza lotniskiem? Najbardziej opłacalne na krótki czas i jazdę przede wszystkim po mieście są wypożyczalnie godzinowe, takie jak Panek czy Trafi Car.

Warto też zwrócić uwagę na strony, które pośredniczą w wynajmie samochodów i mogą zapewnić Ci podstawienie samochodu w wybrane miejsce w Krakowie, np. pod Dworzec Główny czy dowolny inny adres. Takie firmy to na przykład KAYAK czy 4Mobility.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu?

Jaki samochód na podróż wybrać?

W zależności od tego, w jaką podróż wyruszasz, model samochodu, który powinieneś wybrać, będzie się różnił. Na pewno zawsze warto zadbać o klimatyzację - to podstawa komfortu zarówno na rodzinnych wakacjach, w podróży służbowej czy podczas urlopu z partnerem. 

Jak wynająć samochód i co powinno go cechować? Możesz zdecydować się na modele typu comfort (najczęściej będą to podstawowo wyposażone typowe modele) czy combi (większe pojazdy, do których spakujesz z powodzeniem całą rodzinę i Wasze bagaże), a także opcję premium, czyli najbardziej profesjonalne, prestiżowe samochody idealne na wyjazdy w celach biznesowych, gdzie równie istotny jest wizerunek.

Jak wynająć samochód?

Zacznij od porównania ofert i odwiedzenia stron firm oferujących wynajem samochodu w podróży. To właśnie na stronie wybranej firmy znajdziesz szczegóły dotyczące odbioru i oddania samochodu.

Ile kosztuje wynajem samochodu w podróży?

Wynajem samochodu w podróży zaczyna się od kilkudziesięciu złotych za dzień. Oczywiście tańsze będą modele kompaktowe (najczęściej zamkniesz się w 100 zł/dzień), podczas gdy SUV-y to już między 100 a 200 zł za dobę.

Czy występują dodatkowe opłaty za przejechane kilometry?

Niektóre marki, np. Traficar, doliczają w taryfie godzinowej dodatkową opłatę za benzynę (każdy przejechany kilometr), podczas gdy w taryfie dobowej taka opłata nie jest naliczana. Weź to pod uwagę, obliczając, która oferta jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna.

Czy wypożyczalnia ma limit kilometrów?

Niektóre firmy oferują wynajem samochodu z dziennym limitem kilometrów, który w przypadku poruszania się po mieście nie są problematyczne, ale jeśli planujesz przejechać w ciągu dnia całą Polskę, koniecznie zwróć na to uwagę i wybierz takiego dostawcę usług, który oferuje brak limitu kilometrów w cenie wynajmu.