Gdzie wybrać się w majówkę w Krakowie?

12.04.2023

Zastanawiasz się, jak spędzić długi weekend majowy? Kraków na majówkę to doskonały kierunek. Jednak radzimy zamiast spontanicznych wypadów na jeden dzień, zdecydować się na spędzenie całej Majówki w naszym urokliwym mieście, a wcześniej poświęcić kilka chwil na zaplanowanie przebiegu wycieczki. W końcu pięknych i ważnych dla historii naszego kraju miejsc w Krakowie nie brakuje. Poznaj kilka naszych propozycji na udaną majówkę w Krakowie.

Kraków majówka śladami historii

Długi weekend majowy to doskonała szansa, aby się zrelaksować i zmienić otoczenie. Jeśli kochasz zwiedzać nowe miejsca pełne historii, to postaw na Kraków. Majówka w takim miejscu na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Wcześniej jednak zarezerwuj nocleg w naszym hotelu, aby komfortowo zregenerować się pomiędzy jednym dniem zwiedzania a drugim. Oto kilka zachwycających zabytków, które koniecznie musisz zwiedzić, będąc w Krakowie:

Wawel

Będąc w Krakowie na Majówce, po prostu trzeba zwiedzić Wawel. Warto jednak rozłożyć oglądanie na przynajmniej 2 dni. Pierwszego dnia polecamy obejrzeć imponującą część sakralną, czyli Katedrę Królewską św. Stanisława BM oraz św. Wacława, a także np. Muzeum Katedralne im. Jana Pawła II. Kraków na Majówkę świetnie sprawdzi się również dla wielbicieli monarchii. Drugiego dnia warto podziwiać Zamek Królewski z licznymi królewskimi komnatami oraz zachwycającymi wystawami. Niesamowitym doświadczeniem jest również Smocza Jama i okolice, gdzie niegdyś miał grasować legendarny Smok Wawelski.

Rynek Główny

Ważnym punktem podczas zwiedzania Krakowa jest też Rynek Główny. Ciekawostką jest to, że ma on kształt kwadratu o bokach, liczących 200 m. W pobliżu znajduje się też Bazylika Mariacka, Plac Mariacki i kościół św. Wojciecha. Warto zwiedzić też oczywiście Ratusz. Wielbiciele fotografii, chętnie podczas Majówki w Krakowie fotografują się przy rzeźbie Eros spętany.

Sukiennice

Będąc już na Rynku Głównym, koniecznie trzeba zwiedzić Sukiennice. Zwróć uwagę wtedy na attykę, czyli pionową ściankę dachową, a także na powieszony nóż, którym jeden ze współtwórców wieży mariackiej miał zamordować drugiego. Sama budowla kryje niesamowitą historię miasta Kraków. Majówka w takim miejscu będzie z jednej strony miała charakter edukacyjny, ale za to w najprzyjemniejszym wydaniu.

Ołtarz Wita Stwosza

Na swojej liście ważnych zabytków, które po prostu trzeba zwiedzić w Krakowie podczas Majówki, na pewno jest Ołtarz Mariacki. To wybitne dzieło Wita Stwosza podziwiają turyści z całego świata. Ten gotycki ołtarz jest tzw. pentaptykiem, oznacza to, że składa się z pięciu części, takich jak szafa ołtarzowa oraz dwie pary skrzydeł bocznych, przy czym dwie są ruchome, a dwie nieruchome. Całość została wyrzeźbiona w drewnie lipowym.

Klimatyczna Majówka – Kraków pełen magii i romantyzmu

Spacer wśród uroczych uliczek, bulwarów i zakątków Krakowa ma swój niepowtarzalny klimat. Dlatego też najlepiej wieczorem znajdź kilka chwil po prostu na spacer. Dzięki temu odkryjesz prawdziwy Kraków pełen magii. Planujesz Majówkę w Krakowie we dwójkę z ukochaną lub z przyjaciółką? W takim razie postaw na zwiedzanie na rowerze. Nie brakuje tutaj malowniczych tras rowerowych, które uatrakcyjnią standardowe zwiedzanie. Ciekawą alternatywą może być tej rejs po Wiśle np. wodnym tramwajem, podczas którego możesz podziwiać m.in. Zamek na Wawelu. Znajdź idealną formę zwiedzania i odkrywania zakamarków Krakowa, a następnie przeżyj wspaniałą przygodę, którą będziesz wspominać jeszcze przez długi czas. Jeśli szukasz hotelu w Krakowie, koniecznie sprawdź nasze pokoje i apartamenty.