Jak zaplanować niezapomnianą integracje dla pracowników

04.07.2023

Od kiedy wiele firm zdecydowało się na pracę zdalną i tym samym ograniczyło kontakty pracowników, są oni jeszcze bardziej spragnieni integracji. To duże wyzwanie dla osób zarządzających firmami, ponieważ chcąc zorganizować integrację dla pracowników, muszą zadbać już nie tylko o atrakcje, ale też o bezpieczeństwo. Ponadto w dużych przedsiębiorstwach jest to niemałe przedsięwzięcie. Wszystko jednak można dobrze zaplanować. Zatem, jak jak zintegrować pracowników?

Jak zintegrować pracowników?

Przede wszystkim, aby plan był dobry i się powiódł, trzeba być przekonanym o korzyściach z integracji pracowniczej. Tylko wtedy dołożymy więcej starań, aby zadowolić nasz zespół. Wyjazdy i spotkania integracyjne traktujemy w kontekście pewnego rodzaju „odskoczni” od codziennych pracowniczych obowiązków. Praca to duża odpowiedzialność i stres, co przekłada się na napięcie w pracy. Integracja skutecznie je redukuje. To z kolei skutkuje też poprawą relacji w zespole. W natłoku codziennych obowiązków, asapów i deadlinów nietrudno o konflikty. Czasem zupełnie niezamierzenie podnosimy głos, mówimy coś niemiłego, a nawet krzyczymy. Integracja pomaga zrozumieć nam zachowania swoje i innych, uczy kompromisów, ale i współpracy oraz zrozumienia. Wyjazdy i spotkania integracyjne są również ogromną motywacją i motorem napędowym. To jeden z większych benefitów, który nie tylko przekonuje pracowników do pozostania w firmie, ale też sprzyja budowaniu do niej sympatii. Pracownicy wkładają więcej starań w to, co robią, można powiedzieć, że chce im się bardziej, ponieważ czują się docenieni. Podczas wyjazdów integracyjnych można organizować szkolenia i konferencje. To aspekt edukacyjny. W ten sposób łączymy rozrywkę z edukacją i stale podnosimy kwalifikacje pracowników.

Integracja dla pracowników w kilku prostych krokach

Jeżeli integrację organizujesz pierwszy raz, to możesz nie wiedzieć, od czego zacząć. Jeżeli chcesz, aby tym razem organizacja przebiegała sprawniej, możesz się obawiać zawsze towarzyszącego temu stresu. Najlepiej zacząć od dostępnego budżetu i rozeznania się w firmie, co i gdzie chcieliby robić pracownicy. Można w tym celu przeprowadzić np. ankietę. To dla Ciebie cenne wskazówki, które pomogą Ci zorganizować coś naprawdę ciekawego. Trzeba też zdecydować, czy ma być to tylko spotkanie integracyjne czy też wyjazd kilkudniowy. W obu przypadkach możesz skorzystać z pomocy Ascot Premium. Do Twojej dyspozycji jest restauracja, sale konferencyjne, pokoje Premium, a także wsparcie dotyczące atrakcji w Krakowie. Trzeba też znaleźć miejsce. Warto jest wybrać takie miasto, w którym mamy nieograniczony dostęp do atrakcji, bazy noclegowej i dobrego jedzenia. Kraków wydaje się więc być idealnym miejscem. Można w ramach integracji zorganizować zabawę miejską z elementami zwiedzania kluczowych miejsc w Krakowie, wybrać się na basen i do SPA, dla aktywnych i żądnych przygód polecamy paintball i gokarty.

Praca zdalna, a wyjazdy integracyjne

Nie możemy jednak lekceważyć obecnej sytuacji w Polsce i na świecie. Okres pandemii jest trudnym czasem, który związany jest z wieloma ograniczeniami. Być może w niektórych miejscach wymagane będą paszporty covidowe potwierdzające szczepienie. Dowiedz się również, jakie zmiany w ofertach atrakcji z tytułu pandemii zostały wprowadzone. Praca zdalna nie jest przeszkodą do organizacji integracji. To wręcz bardzo dobry sposób, aby się spotkać i uścisnąć sobie ręce, a nie tylko patrzeć na siebie przez ekran komputerów. Warto podtrzymywać dobre relacje w firmie, ponieważ atmosfera ma ogromne znaczenie dla efektywności i wydajności pracy. Forma integracji pracowników w firmach zależy więc od wielu czynników – budżetu, preferencji pracowników, dostępnych atrakcji i ewentualnej możliwości wyjazdu na kilka dni. Niezależnie od tego, czy jest to tylko wieczorne spotkanie czy weekendowy pobyt w dużym mieście, zawsze przynosi mnóstwo korzyści – zbliża ludzi, pielęgnuje dobre relacje, wzmacnia zespół i motywuje do działania. Sprawdź ofertę naszych pokoi i apartamentów.